Καθημερινή ενημέρωση και συζητήσεις στο Φόρουμ μας
Παμποντιακό κάλεσμα στήριξης του Απόλλωνα!

Κυριακή 23 Νοεμβρίου 2008

Απόλλων - Πιερικός 1 - 1 (11η αγωνιστική)

Aπό ένα βαθμό κατέκτησαν Απόλλων και Πιερικός μετά το μεταξύ τους 1-1 στην Καλαμαριά. Η ομάδα μας απέκτησε προβάδισμα στο 27' όταν ο Ψιάνος με δυνατό μονοκόμματο σουτ, παραβίασε την εστία των φιλοξενούμενων. Oι Κατερινιώτες όμως αντέδρασαν άμεσα και δέκα λεπτά αργότερα ο Θάνος με κεφαλιά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κουτσόπουλου. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι δύο ομάδες είχαν κάποιες καλές στιγμές, ενώ στις καθυστερήσεις ο Κουτσόπουλος επιστράτευσε τα αντανακλαστικά του για να απομακρύνει εντυπωσιακά ένα φάουλ του Γκαρόζη.
Μετά από ένα ακόμα αρνητικό αποτέλεσμα, η ομάδα μας παραμένει μακρυά από το στόχο της ανόδου...

Οι συνθέσεις:
Απόλλων: Κουτσόπουλος, Τσάτσος, Παπαποστόλου, Ν.Α. Παπαδόπουλος, Ν.Χ. Παπαδόπουλος, Ουμουρί, Σουαρέ, Μπαρμπούδης, Λεοζίνιο, Ψιάνος, Κοντοδήμος.
Πιερικός: Τόλιος, Σερτζίνιο, Τασίδης, Φρέντερικς, Μάγγος, Τσιγιάννης, Ντεμπελέ, Θάνος, Ριμπέιρο, Γιαζιτζόγλου, Πάες