Καθημερινή ενημέρωση και συζητήσεις στο Φόρουμ μας
Παμποντιακό κάλεσμα στήριξης του Απόλλωνα!

Κυριακή 19 Σεπτεμβρίου 2010

Ποδόσφαιρο ~ 1η αγωνιστική: Απόλλων - Δόξα Χέρσου

Σήμερα στις 4:00μ.μ. το πρωτάθλημα ξεκινάει, στο γήπεδο του Απόλλωνα στην Καλαμαριά. Όλοι εκεί!

Live αναμετάδοση από το Απόλλων Radio!
LIVE
  • 1-0 για τον Απόλλωνα στο 36', με πέναλτυ από τον Λεπτοκαρίδη!
  • 2-0 για τον Απόλλωνα με κεφαλιά του Λεπτοκαρίδη!
---

Παρουσία αρκετών φιλάθλων ο Απόλλων δε δυσκολεύτηκε να νικήσει την ομάδα από το Κιλκίς, στον πρώτο αγώνα του πρωταθλήματος. Το παιχνίδι δε διεκδικεί δάφνες ποιότητας, ωστόσο αυτό που μέτρησε είναι η νίκη και οι 3 βαθμοί του Απόλλωνα, ο οποίος είχε 2 γκολ, 1 δοκάρι και μερικές ακόμη πολύ καλές ευκαιρίες. Στον αντίποδα η φιλοξενούμενη ομάδα είχε από μία πολύ καλή ευκαιρία σε κάθε ημίχρονο. Και τα δύο τέρματα της ομάδας μας πέτυχε ο Λεπτοκαρίδης. Το πρώτο με πέναλτι, που κέρδισε ο Ψευτογιώργος και το δεύτερο με κεφαλιά.

Κίτρινες κάρτες: Λουιζίδης, Haxhi, Πλατάκης (Απόλλων Καλαμαριάς), Γεωργιάδης, Κωνσταντινίδης, Φερεσίδης και Δεληγιώργης (Δόξα Χέρσου)

Απόλλων: Καρατζιοβαλής, Σαπανίδης, Ψευτογιώργος, Λουιζίδης, Ελευθεριάδης, Βέντζιος, Καραλιόπουλος, Χάτζι, Λεπτοκαρίδης, Λευκαρίτης, Πλατάκης
Δόξα Χέρσου: Ταταρίδης, Καλόνικος, Δεληγιώργης, Φερεσίδης, Ούλιος, Θεοφανίδης, Κωνσταντινίδης, Παναγιωτίδης, Τακαβάκης, Γεωργιάδης, Αϊβαζίδης